Schody zabiegowe

Jednym ze sposobów łączenia kondygnacji, umożliwiającym swobodne, bezpieczne i pozbawione jakichkolwiek ograniczeń przemieszczanie się między nimi jest wykorzystanie potencjału schodów zabiegowych. Czym się charakteryzują i jakie niosą ze sobą korzyści?
Przede wszystkim ten rodzaj konstrukcji łączącej kondygnacje pozbawiony jest spocznika. Nie oznacza to jednak, że schody zabiegowe nie zmieniają kierunku. Dzięki zróżnicowanej szerokości stopni udaje im się w sposób funkcjonalny, bezpieczny i jednocześnie artystyczny połączyć ze sobą dwa, sąsiadujące piętra. Dają również wiele ciekawych możliwości dotyczących wykończenia – stają się integralnym elementem aranżacji wnętrza, zachęcającym do odwiedzin kolejnego piętra.
Jako specjaliści, którzy od wielu lat zajmują się projektowanie i wykonywaniem schodów zabiegowych nie zapominamy o istotnych dla tego typu realizacji kryteriach technicznych. To od nich zależy bezpieczeństwo użytkowników oraz funkcjonalność całego projektu.
Wśród najważniejszych, uwzględnianych przez nas kwestii należy wyróżnić:
– zachowanie stałej szerokości stopni na linii biegu (na środku);
– zróżnicowanie szerokości stopni pozwalające swobodnie postawić na nich stopę – wpływa to na komfort odczuwany zarówno przez osoby wchodzące, jak i schodzące z – piętra;
– zachowanie wysokości stopni sprzyjającej wygodnemu korzystaniu z konstrukcji zabiegowej.

img2